O nas

T

Twórczy i kreatywni pedagodzy

Nazywam się Anna Bojanowska i jestem założycielką „Zakątka Inspiracji”. Jako certyfikowany nauczyciel Montessori, pedagog, oraz dyrektor przedszkoli i żłobków z 15 letnim stażem pracy, stworzyłam kameralne miejsce, w którym dzieci wzrastają w poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji. Twórcze i kreatywne zajęcia nazywane przez nas „inspiracjami” mają na celu zaszczepić w dzieciach wiele kierunków własnego rozwoju. Organizujemy inspiracje sensoryczne, artystyczne, kulinarne, muzyczne i teatralne. Wybrany profil Montessori, stanowi środek do rozwoju w dzieciach samodzielności. Nasze dzieci pracują ze specjalnie wybranymi i wyselekcjonowanymi pomocami doskonaląc umiejętności motoryki dużej i małej, umiejętności artystyczne, sensoryczne, percepcyjne i językowe.

Image

Kameralna placówka

Jako kameralna placówka tworzymy rodzinną atmosferę, gdzie w sposób bardzo zindywidualizowany podchodzimy do dziecka i rodziców podczas adaptacji. Zależy nam na tym, aby dzieci kojarzyły żłobek jako swój drugi dom, w którym uważny i wyrozumiały dorosły pomoże i zainspiruje, ale nie wyręczy. W naszej pracy opiekuńczo-wychowawczej kierujemy się takimi wartościami jak: szacunek, odpowiedzialność za innych, zaufanie, współpraca i tolerancja. Dążymy do tego, aby dzieci stawały się coraz to bardziej samodzielne budując swój zasób życiowych umiejętności.

Osoby z którymi współpracuję to wykwalifikowani opiekunowie i świadomi nauczyciele. Każdego dnia wspierając rozwój najmłodszych dbają o jak najlepsze warunki opiekuńcze i pielęgnacyjne. Podając pomocną dłoń starają się, aby każde dziecko czuło się u nas jak w domu. Dając dużą swobodę działania, zawsze czuwają nad bezpieczeństwem dzieci.

Pomóż mi zrobić to samemu

„Pomóż mi zrobić to samemu” – z taką prośbą zwróciło się kiedyś dziecko do Marii Montessori, a to życzenie stało się później główną myślą jej wielkiej koncepcji wychowania.

Zainspirowani doświadczeniami i działalnością Marii Montessori pragniemy, aby dzieci w  „Zakątku Inspiracji” czuły się bezpiecznie, mając zapewnione komfortowe warunki do rozwoju, wzrastały i rozwijały swoją samodzielność w otoczeniu pełnym miłości, życzliwości i wsparcia.